Skip to content
  1. Home
  2. /
  3. 9. Linie kolejowe
  4. /
  5. 9.6. Kętrzyn – Węgorzewo

9.6. Kętrzyn – Węgorzewo

Od lewej: Węgorzewo, Ty2-239 z osobowym do Kętrzyna w dniu 11.09.1990 roku. Kętrzyn w dniu 11.09.1990 roku. Węgorzewo w dniu 11.09.1990 roku.

Kolejną stacją, której tajemnice staram się choć w części przedstawić jest linia Kętrzyn – Węgorzewo, którego sekrety stopniowo doprecyzowywane na tej stronie, pozwolą przybliżyć ten szlak kolejowy oraz stację Kętrzyn i Węgorzewo. na uwagę zasługują zmiany nazw sąsiadujących stacji położonych po północnej stronie splotu torów, gdzie znajduje się wciąż jeszcze tajemnicze Prynowo. Wspomnienia są udokumentowane zdjęciami w niżej zamieszczonej galerii.

Zdjęcia w tym terenie powstały w 1990 roku, gdy razem z moją mamą mieliśmy nocleg w Gołdapi. Zrobiłem zdjęcia na stacji w Węgorzewie. Również udało się utrwalić Kętrzyn i Radzieje Węgorzewskie. Pozostałe zdjęcia dworców na tej trasie, były wykonane już tylko „na biegu” z pociągu. W dniu 13.09.1990 odwiedziłem jeszcze Węgorzewo, skąd zabrałem się z pracownikami służby drogowej dezyną do Kętrzyna. Zrobiliśmy przerwę w Gierłoży. Wieczorem do Gołdapi, musiałem wrócić autobusem P.K.S., ponieważ nie byłuo już żadnego skomunikowania. W Radzejach Węgorzewskich była już tylko obsługa drożników. Służbę wtedy miała Pani Kobuz.

Galeria - Zdjęcia stacji Węgorzewo z przed 1945

Galeria - Wybrane mapki okolic

Galeria - Rozkłady jazdy

Galeria - Linia Kętrzyn - Węgorzewo

Zbąszynek, kolej i ja

Czyli podróż w sentymentalne klimaty

Miłosz Telesiński – Zbąszynek – 2021

Znajdziesz mnie tutaj