1. Strona Główna
  2. >
  3. 7.0. Stare dworce
  4. >
  5. 7.1. Dworce kolejowe

7.1. Dworce kolejowe

Od najmłodszych lat dworce kolejowe wywierały na mnie wyjątkowy wpływ jako miejsca, w których poznawałem życie kolei, lokomotywy różnych trakcji oraz urządzenia stacyjne i ludzi z nimi związanych. Jako chłopiec chodziłem na nastawnie jak również specjalnie obok torów czekając godzinami aż pojedzie jakiś pociąg.

Mimo że od kiedy sięga ma pamięć, sercem byłem przy pociągach, to już mając dwanaście lat sam dużo przebywałem na stacji w Zbąszynku nawet do ciemnej nocy gdzie spacerując po peronach nie marnowałem czasu wolnego. Nawet milicjanci i sokiści, którzy wypełniali dworzec w Zbąszynku jako ważnym węźle kolejowym już mi nic nie mówili starając się mnie zrozumieć. Oddzielnym uczuciem darzyłem stacyjki, które kocham cały czas wyjątkowo. Jak można dostrzec w mych opisach, takie miejsca jak Trakiszki czy Drezdenko, pozostaną juz na zawsze w mym sercu. O Zbąszynku nie wspominam, ponieważ moje uczucie do tego miejsca będzie już do końca indywidualne i nie zastąpi mi tego miasteczka nic na ziemi.

Zdjęcia dworców kolejowych znajdują się również w poszczególnych działach LINIE KOLEJOWE oraz MIEJSCA ZAPAMIĘTANE.

Oddzielne galerie o kolei znajdują się w dziale KOLEJ W ZBĄSZYNKU i DREZDENKO.

Myślę, ze moje opisy na niniejszej stronie pozwolą mym Gościom odczuć klimat panujący na stacjach kolejowych, które w tej chwili odeszły w zapomnienie a resztki murów „zdobiących” szlaki kolejowe pozostanie w tymczasowym zapomnieniu.

Zapraszam do galerii.

Miłosz

   

Zbąszynek, kolej i ja

Czyli podróż w sentymentalne klimaty

Miłosz Telesiński – Zbąszynek – 2021

Znajdziesz mnie tutaj